V našem kraji, na našich stránkách!


Další možnosti :-b

Plavení koní     Volejbal 

V posledních letech se výrazně zlepšily možnosti pro agroturistiku. Při ubytování na samotách či venkovských sídlech ochutnáte domácí produkty, romantická pro Vás jistě budou i večerní posezení s přáteli u ohně s kytarou.

Stále oblíbenější je jízda na koni. Stáje a jízdárny organizují na řadě míst v kraji vyjížďky pro zkušenější jezdce; začátečníci mohou absolvovat lekce výuky jízdy na koních. Většina agroturistických center Vám koně buď zajistí, nebo sama půjčí.

Ubytovat se můžete až ve čtyřhvězdičkových hotelích, penzionech, v soukromí nebo v kempech přímo u vodních ploch. Hotely Srní a Šumava na Srní, hotely Horizont v Železné Rudě a hotel Darovanský dvůr na Rokycansku poskytují komplexní služby pro kongresovou turistiku.

Vyznavači dalších druhů sportů mohou využívat hřiště, tenisové, squashové a volejbalové kurty, některé tělocvičny i sportovní haly ve větších městech a turistických střediscích v kraji. Samozřejmostí všech větších měst a turistických středisek je široká síť dobře vybavených fittness center s možností absolvovat jednotlivé hodiny různých aerobních cvičení pod vedením zkušených instruktorů.

Milovníci rizika, kteří potřebují zvýšit puls a dávku adrenalinu, mohou navštívit krytou lezeckou stěnu v Plzni, využít U rampy a areálů pro kolečkové brusle a prkénka nebo absolvovat extrémní sjezdy na kole, lyžích či na divoké vodě.

I za pozdních večerů je Plzeňský kraj plný nejen mladých lidí, kteří se baví na diskotékách, hrají bowling nebo s kamarády navštěvují četné restaurační podniky, ale i návštěvníků starší generace.

Golf je dynamicky se rozvíjející sport. Plzeňský kraj se díky 27jamkovému hřišti v Resortu Darovanský dvůr, 18jamkovému hřišti v Kyšicích u Plzně a 9jamkovému hřišti v Alfrédově u Stříbra řadí svou nabídkou mezi přední české golfové regiony. Součástí všech hřišť je driving range, kde mohou zkoušet své umění i začátečníci. Další driving range je v Plzni a cvičné hřiště s možností hraní bez zelené karty je v Liščí u Nýrska .

I přátelé myslivosti se u nás potěší svým hobby – honitbou na vysokou zvěř např. v Oboře, Pernarci, Dolní Bělé a jinde, za muflony se jezdí do Zábělé u Plzně, Šipína a Rochlova. Rybářům stačí koupit „povolenku“ a vyrazit na kapry a další ryby na více než 300 mimopstruhových a pstruhových revírů. Více se dozvíte na www.crsplzen.cz