V našem kraji, na našich stránkách!


Divadla

Zde jsme pro vás vypsaly několik Divadel, které Vám doporučujeme navštívit! Kdyby Vám tato nabídka nestačila, v zápatí této stránky naleznate větší výběr s odkazem na stránku www.atlas-ceska.cz, kde se dozvíte více!

Divadlo J.K.Tyla v Plzni

První německá divadelní představení v Plzni jsou doložena již koncem 18. století, české divadlo se v Plzni hraje od roku 1818. V roce 1832 byla v Plzni podle návrhů Lorenza Sachettiho na rohu nynější Riegrovy ulice a sadů Pětatřicátníků postavena samostatná divadelní budova. Poprvé se tu hrálo v listopadu 1832, první české představení bylo odehráno v lednu roku 1835.

V současnosti uvádí Divadlo J. K. Tyla ročně 17-18 premiér činoherních, operních, baletních, operetních i muzikálových. S výjimkou pondělí se hraje denně na dvou stálých scénách ve Velkém a v Komorním divadle, představení komorního charakteru jsou situována do Divadla v klubu. Od roku 1966 zde každoročně probíhá festival loutkářů – Skupova Plzeň.

Smetanovy Sady
301 00 Plzeň

https://www.djkt-plzen.cz/sluzby/obr/divadlo7_m.jpg

Divadlo Alfa

Od r.1967 je divadlo spolupořadatelem festivalu SKUPOVA PLZEŇ, soutěžního bienále českého profesionálního loutkového divadla (se zahraničními hosty). XXVI. ročník se uskutečnil ve dnech 18. - 22.VI.2006 a Divadlo ALFA zde získalo za inscenaci Tří mušketýrů polovinu z udělených cen (T.Dvořák, P.Vašíček, I.Nesveda, B.Jospehová-Luňáková, M.Vaniš).

Rokycanská 7
312 00 Plze
ň

¨

 ....a další.....


ESPRIT

ESPRIT

obec: Plzeň

Divadlo Alfa

Divadlo Alfa

obec: Plzeň